top of page

NEDEN DTF?

Çapa 3

 

DTF TRANSFERLERİ SON DERECE ÇOK YÖNLÜDÜR.

 

Doğrudan giysiye baskıdan farklı olarak, DTF transferleri %100 pamuk, 50/50 pamuk ve polyester karışımları ve hatta %100 polyester olan malzemelere uygulanabilir! DTF transferleri, herhangi bir özel işlem veya ekstra işlem gerektirmeden hem açık hem de koyu renkli kumaşlara uygulanabilir. 

Ayrıca  bagaj, ayakkabı, ahşap gibi farklı yüzeylere de DTF transferleri uygulanabilmektedir. Temelde herhangi bir gözenekli malzemeye bir DTF transferi koyabilirsiniz. 

Dtf Tekstil Baskı
Dtf Tekstil Baskı

 

DTF TRANSFERLERİNİ KULLANMAK ÜRETİM SÜRENİZİ AZALTIR.

Transfer(ler)inizi bizden aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey, 5-10 saniye ısı presi kullanarak giysinize bastırmak! Ön işleme gerek yok, mürekkeplerin kurumasını beklemek için harcanan zaman yok ve birden fazla ekran yapmaya gerek yok.

Ek olarak, sıcak presiniz ne kadar iyi olursa, süreciniz o kadar düzenli ve hızlı olur

 

DTF TRANSFERLERİ MALİYETİNİZİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALTIR. 

Malzemenizi dekore etme maliyetiniz, yalnızca sıcak pres maliyetiniz artı giysi maliyetiniz ve transfer maliyetinizdir.

Halihazırda geleneksel serigrafi yöntemleri veya DTG kullanarak kendi gömleklerinizi dekore ediyorsanız, DTF transferleri satın almaya geçtiğinizde mürekkeplere, ön işlemlere veya özel giysilere fazladan para harcamak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca, artık büyük makineleri çalıştırmanıza veya ekranları yıkamak için su kullanmanıza gerek kalmadığından elektrik faturanızda büyük olasılıkla bir azalma göreceksiniz. 

Ayrıca, DTF uygulaması çok hızlı olduğu için üretim ve işçilik maliyetlerini en aza indirir ve geleneksel olarak kâr getirmeyen daha küçük işlerde bile kâr görebilirsiniz.

 

DTF TRANSFERLERİ, DİĞER BASKI YÖNTEMLERİNİN ULAŞAMADIĞI BİRÇOK FARKLI ALANDA KULLANIMI KOLAYDIR.

Bir transfer uygulamak için ihtiyacınız olan tek şey ısı ve biraz basınç olduğundan, DTF transferleri zor alanlara kolayca uygulanabilir. Örneğin kavisli bir kaykayın alt kısmına DTF aktarımı kolaylıkla uygulanabilir. Bunu başka baskı yöntemleri kullanarak yapmak imkansız olurdu. 

 

DAHA DAYANIKLIDIRLAR.

Doğrudan giysiye yapılan baskılar, mürekkebin doğrudan giysiye uygulanmasından dolayı yumuşak bir his uyandırır. DTF baskılar, DTG'nin sahip olabileceği yumuşak hissi vermese de, DTF transfer baskılar çok daha dayanıklıdır. 

Doğrudan filme aktarılan baskılar iyi yıkanır ve elastiktir, yani çatlamaz veya pul pul dökülmezler, bu da onları ağır kullanım öğeleri için ideal hale getirir.

Dtf Tekstil Baskı

 

ÇOK FAZLA DETAY VE RENK İÇEREN TASARIMLAR SORUN DEĞİL.

Karmaşık tasarımlar veya çok renkli tasarımların DTF transferleri ile uygulanması zor değildir ve daha fazla maliyet veya daha fazla zaman almaz. Serigrafiden farklı olarak, kullanmak istediğiniz renklere bir sınır koymanıza veya maliyet konusunda dikkatli olmanıza gerek yoktur. 

Dosyanız doğru bir şekilde kaydedilmişse ve deneyimli bir DTF yazıcısı kullanıyorsanız, DTF aktarımları inanılmaz derecede canlı renklere ve ayrıntılara sahiptir. Renklerinizin olmasını istediğiniz kadar canlı olması için dosyanızı DTF sipariş sayfamıza gönderebilirsiniz.

bottom of page